Do serca przez sztukę

Ostatnie spotkanie tegorocznego lata to projekt artystyczny, który mógł być zrealizowany dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Przez „artystyczny” rozumiemy bardzo wiele. Przez dwa ostatnie lata głównym efektem projektu były graffiti wykonane przez uczestników z Polski, Niemiec i Ukrainy. Co było rezultatem tegorocznych warsztatów?

Tegoroczny projekt wymagał od uczestników bardzo dużo kreatywności. Młodzież miała wiele możliwości, żeby rozwijać swoje umiejętności oraz próbować nowych rzeczy. Młodzież mogła wypróbować swoich sił w szkicowaniu, malowaniu w różnych stylach, rzeźbieniu. Każde zadanie wymagało od nich wiele zaangażowania. Efektem końcowym tegorocznego projektu była artystyczna sesja zdjęciowa realizowana przez fotografa Kamila Chaś (IG: @ogniskowa_fotografia). Uczestnicy w grupach oraz każdy indywidualnie przygotował tablicę inspiracji, na której wyraził swoje pomysły. Efekty wspólnej pracy naszych uczestników oraz fotografa możecie podziwiać poniżej!

Jednak najważniejszym elementem projektu była integracja oraz czas spędzony na wspólnych grach i zabawach! Wyrażanie siebie przez sztukę pozwoliło uczestnikom na otwarcie siebie na innych. Dzięki temu młodzi ludzie mogli się lepiej poznać, zauważali, że wiele ich łączy i mimo, że są z różnych krajów i środowisk to tak naprawdę są tacy sami. Przez te dwa tygodnie, młodzież z Polski, Niemiec i Ukrainy zbudowała wspólny jeden dom na Wyspie, w którym wszyscy czuli się bezpiecznie.

About the Author

You may also like these