Na Wyspie się czuje

Mnóstwo emocji, zabawy, przeżyć, kreatywności i nowych znajomości, tak właśnie wyglądają projekty filmowe, które możemy organizować dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Dwanaście dni spędzonych wśród cudownych ludzi z Polski, Niemiec i Ukrainy.

Tegoroczne warsztaty filmowe prowadzili: Ula Brzostyńska, Franciszek Boberek, Szymon Piotr Warszawski z pomocą Tadeusza Witkowskiego. W tym roku uczestnicy mieli okazję wziąć udział w “warsztatach trampolinowych”, czyli warsztatów dotyczących połączenia się ze swoimi emocjami oraz potrzebami, które były prowadzone przez Annę Sikorę. 

Pierwsze dni spędziliśmy na grach integracyjnych, w czasie których mogliśmy bliżej się zapoznać. Mogliśmy się wykazać swoimi umiejętnościami pracy w grupie w czasie gry Flagi, swoją zwinnością w czasie bitwy na balony z wodą, kreatywnością w czasie tworzenia swoich własnych planet, społeczeństw, kultur, historii ewolucji. 

Warsztaty filmowe spędziliśmy na wielu rozmowach z aktorami, którzy dzielili się z nami swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Podzieleni na grupy międzynarodowe tworzyliśmy scenariusze do krótkich filmików, a następnie mieliśmy okazję je zrealizować. Efekty naszej pracy możecie obejrzeć poniżej! 

Bariera językowa zawsze jest dla nas problemem na początku, lecz bardzo dobrze i szybko sobie z tym problemem radzimy. Dzięki takim projektom mamy okazję poznać młodych ludzi z innych krajów, które żyją w innych kulturach. Cudowne jest to, że każdy z nas jest inny i możemy się od siebie uczyć. Wyspowe wartości są dla nas ważne i dzięki nim czujemy się tutaj swobodnie. Wolność, tolerancja, szacunek, otwartość, równość, uprzejmość i miłość, tego właśnie uczy nas Wyspa. 

Wpis przygotowany został przez nas, uczestników projektu 🙂

About the Author

You may also like these