warsztaty filmowe 2023

Po drugiej stronie ekranu

Międzynarodowy projekty filmowe dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży stały się już na Wyspie tradycją! W tym roku warsztaty odbywały się pod profesjonalnym okiem Szymona Piotra Warszawskiego, Franciszka Boberka oraz Tadeusza Witkowskiego.


W dniach 19.07.23 do 01.08.23 mieliśmy przyjemność zorganizować projekt polsko-niemiecko-ukraińskiej wymiany młodzieży. Inicjatywa ta miała na celu nie tylko integrację i poznawanie kultury obu krajów, ale również rozwijanie umiejętności młodych ludzi w zakresie pracy filmowej. Celami projektu było promowanie współpracy międzykulturowej i wzajemnego zrozumienia, rozwijanie kompetencji młodzieży w zakresie tworzenia filmów i wizualizacji oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu, nawiązywania nowych znajomości oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami i pasjami.

Podczas trwania projektu uczestnicy brali udział w różnorodnych warsztatach filmowych. Mieli okazję pracować zarówno przed kamerą, jak i za nią, uczestniczyć w procesie tworzenia scenariuszy, kręcić krótkie filmy oraz uczestniczyć w ich montażu. Szczególną popularnością cieszyły się warsztaty, podczas których młodzież miała okazję nauczyć się podstaw aktorstwa oraz dowiedzieć się więcej o pracy na planie filmowym.

Młodzi ludzie mieli także okazję wziąć udział w warsztatach kocykowych, w czasie których były przeprowadzane wizualizacje na tematy: „Ja”, „Jestem”, „Czuję”, „Robię”, „Kocham”, „Mówię”, „Widzę”, „Rozumiem”. Po każdej z przeprowadzonych sesji, uczestnicy mieli za zadanie nagranie dwudziestosekundowego filmiku oddającego to co działo się w ich umysłach.

Z zebranych opinii wynika, że młodzież była zachwycona możliwością spędzenia czasu z rówieśnikami z innego kraju, wspólnym tworzeniem oraz luźnymi rozmowami. Wielu z nich podkreślało zaangażowanie uczestników oraz doskonałą atmosferę panującą podczas całego projektu.

Podsumowując, projekt polsko-niemieckiej wymiany młodzieży był dla nas wszystkich niesamowitym doświadczeniem, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, pasję i wspólnie spędzony czas!


About the Author

You may also like these