Spotkania Wolontariuszy

     Po raz dwudziesty piąty „Wyspa” i jej organizacje partnerskie organizować będą podczas letnich wakacji czas wolny dla chorzowskich dzieci. Wakacje to dla nas okres bardzo intensywnej służby dzieciom. Nieocenioną w organizacji wakacyjnego projektu „Kreatywne wakacje za grosik” jest pomoc wolontariuszy z Niemiec i Ukrainy. Dla dzieci to prawdziwa przygoda poznawać wolontariuszy – pełnych dobra młodych ludzi będących dla nich pozytywnymi wzorcami. Wolontariusze uczestniczący w Międzynarodowych Spotkaniach Wolontariuszy mają możliwość sprawdzenia w praktyce swoich umiejętności jak i możliwość zdobycia nowej wiedzy i doświadczeń podczas różnych warsztatów i pracy z dziećmi.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY  DO UDZIAŁU

W MIEDZYNARODOWYCH SPOTKANIACH WOLONTARIUSZY

CHORZÓW – “KREATYWNE WAKACJE ZA GROSIK”  CHORZÓW – WYSPA 2015

 

1. Organizatorzy  projektu : Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” z Chorzowa i Polska Misja Katolicka z Bochum /Niemcy/ . Pomagać w organizacji będą: Towarzystwa Ochrony Praw Ucznia “Forteca”

z Tarnopola.

Projekt “Wakacje za grosik” 2015 odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali. Patronat medialny: Chorzowianin.pl

 

2. Realizacja spotkań wolontariuszy odbywa się w ramach programów Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i możliwa jest dzięki dotacji PNWM – i pomocy darczyńców „Wyspy”. Dzięki tej pomocy dla wolontariuszy udział w spotkaniach jest nieodpłatny.


3. Organizatorzy zabezpieczają uczestnikom: wyżywienie, nocleg, program, opiekę pedagogiczną, opiekę medyczną, ubezpieczenie i pomoc pośredników językowych. Dla uczestników z Niemiec wykupujemy bilety na przejazd autobusem rejsowym z Niemiec do Chorzowa i na powrót. W przypadku przyjazdu samochodem prywatnym lub innym środkiem transportu zwracamy uczestnikowi  ryczałt według stawek PNWM.


4. Terminy i tematyka spotkań :

7 – 20.07.2015

Workcamp z warsztatami aktorskimi + praca z dziećmi w ramach projektu „Kreatywne Wakacje za grosik 2015” i „Zaczarowane śląskie podwórka”. Warsztaty prowadzić będzie Szymon Piotr Warszawski wraz z przyjaciółmi.

WIEK UCZESTNIKÓW 13-19 LAT, (w przypadku chęci udziału w spotkaniu uczestnika, którego wiek jest inny niż proponowany konieczny jest kontakt mailowy z „Wyspą”)


24.07 – 6.08.2015

„POSZUKIWACZE PRZYGÓD” – workcamp z elementami warsztatów survivalu (np. jak czytać mapę, jak poruszać się w lesie bez kompasu, gry terenowe itp.) + praca z dziećmi w ramach projektu „Kreatywne Wakacje za Grosik 2015”

WIEK UCZESTNIKÓW 13-19 LAT, (w przypadku chęci udziału w spotkaniu uczestnika, którego wiek jest inny niż proponowany konieczny jest kontakt mailowy z „Wyspą”)


5. ZGŁOSZENIA:

Jeżeli chcesz wziąć udział w jednym z w/w spotkań musi pobrać KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ.

Kartę zgłoszenia należy wysłać na podany na karcie adres e-mail “Wyspy”. Po otrzymaniu zgłoszenia przyślemy potwierdzenie przyjęcia w wybranym spotkaniu.


ZGŁOSZENIA UCZESTNIKÓW DO UDZIAŁU W SPOTKANIACH PRZYJMOWAĆ BĘDZIEMY W TYM ROKU DO KOŃCA  MAJA 2015


Dla polskich i ukraińskich uczestników-wolontariuszy udział w Międzynarodowych Spotkaniach Wolontariuszy jest formą nagrody za całoroczną pomoc „Wyspie” i „Fortecy” w jej działaniach na rzecz dzieci.


Pytania dotyczące Międzynarodowych Spotkań Wolontariuszy prosimy zadawać drogą e-mail na adres : towarzystwowyspa@gmail.com, lub telefonicznie: 0048 32 241 84 56 najlepiej w wtorek, czwartek lub w piątek w godzinach 10:00 – 17:00.


Z PANEM BOGIEM

Ania  Sierotnik – opiekun chorzowskiej „Wyspy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.