Wielkanoc po ukraińsku

Wielkanoc to święto radości, nadziei, ale przede wszystkim wiary w to, że na każdego z nas czeka lepszy świat. W tym roku Wielkanoc miała dla nas specjalny wymiar.

Niejednokrotnie Wyspiarze powtarzają, że Wyspa jest ich drugim domem. Nasi Ukraińscy Goście mówią dokładnie to samo. Nie tylko dlatego, że na Styczyńskiego 13B znaleźli schronienie. Wyspa jest drugim domem, bo w domu jest rodzina, a przez ostatnie dwa miesiące właśnie tym się staliśmy – wielką, polsko-ukraińską rodziną.

Tym razem jednak, to Mieszkanki Wyspy przygotowały wielkanocny stół i w wyjątkowy sposób podzieliły się z nami ukraińskimi tradycjami. Poznaliśmy paschę, tradycję zbijania jajek czy przede wszystkim – radosnego obchodzenia święta. Zaryzykujemy stwierdzenie, że już dawno na Wyspie nie było tyle łez wzruszenia, połączonych ze smutkiem i tęsknotą. Nad tym wszystkim górowało jednak jedno zdanie, które Ukraińcy wypowiadali przy każdej okazji. I my się do niego przyłączamy. Chrystus zmartwychwstał – Ukraina także zmartwychwstanie.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these