Podsumowanie projektu „Jestem obok czyli media społecznościowe i zdrowie psychiczne”!
Z wielką radością pragniemy podzielić się z Wami podsumowaniem naszego niezwykłego projektu „Jestem obok czyli media społecznościowe i zdrowie psychiczne”, który był prowadzony przez Agnieszkę Sierotnik, manager ds. marketingowych. Było to międzynarodowe spotkanie młodzieżowe, które odbywało się w dniach 24.06-01.07.2023 w Chorzowie w siedzibie „Wyspy”. Przez kilka dni mieliśmy okazję zgłębiać tematykę mediów społecznościowych, ich wpływu na nasze samopoczucie, zdrowie psychiczne oraz tego jak możemy wykorzystać dostępne nam narzędzia do promowania dbania o zdrowie psychiczne. Teraz przyszedł czas, aby spojrzeć wstecz i docenić wszystkie wspaniałe momenty, które razem przeżyliśmy.
Przez ten intensywny tydzień spędzony razem, rozszerzyliśmy horyzonty naszej wiedzy i emocji. Od pierwszych chwil, kiedy wspólnie wymyślaliśmy zabawne gesty i nazwy, do głębokich sesji, podczas których rozmawialiśmy o zdrowiu psychicznym, było pełno unikalnych doświadczeń. ?✌️
Na samym początku przywitaliśmy serdecznie uczestników z Polski, Niemiec i Ukrainy i zapewnilismy komfortowe zakwaterowanie. Następnie przystąpiliśmy do warsztatów integracyjnych, które miały na celu zbliżenie uczestników oraz umożliwienie przedstawienia swoich historii. Było to piękne i inspirujące przeżycie!
Wieczorki Młodzieżowe to jeden z wielu elementów, w których młodzież przejmowała dowodzenie! Każda międzynarodowa grupa odpowiedzialna była za przygotowanie niesamowitego wieczoru, pełnego gier, zabaw i wspólnego śmiechu. Widzieliśmy twórcze pomysły na własne programy i musimy przyznać, że byliśmy pod wrażeniem kreatywności uczestnikó! ?? Warto również wspomnieć o warsztatach z psychologiem, które pozwoliły nam zgłębić emocje związane z social mediami i nauczyć się radzenia sobie z toksycznym kontentem.
Nasz czas spędzony razem nie byłby kompletny bez integracyjnych gier i zabaw, które były zarówno ekscytujące, jak i pełne śmiechu. „Shouting game”, „Żywe szachy” oraz wiele innych aktywności umożliwiły jeszcze większe zbliżenie i integrację.
Nie zabarakło również czasu na spotkania z prawdziwymi ekspertami! Hania Sywula, psycholożka, psychoedukatorka i autorka książki „W głowie się poprzewracało”, dzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagając nam lepiej zrozumieć własne emocje oraz podzieliła się narzędziemi jakie można wykorzystywać do regulacji emocji. Było to niesamowite spotkanie! Po części warsztatowej, uczestnicy mieli okazję nagrywać z wyjątkową Hanią tiktoki!
Nasza wycieczka do Krakowa była także pełna przygód! Zwiedziliśmy zabytki i mieliśmy okazję stworzyć krótkie TikToki na temat „5 typowych rodzajów ludzi w Krakowie”, gdzie młodzież wcielała się w różne role. Tworzenie tych treści było naprawdę zabawą i pokazało nam, jak wiele humoru i kreatywności możemy wnieść do naszych działań online. ??
Każdy projekt przynosi nam wiele radości. Najbardziej cieszymy się widząc wspaniałe zaangażowanie i entuzjazm, które młodzież wnosi w ten projekt. Otwartość i chęć nauki sprawiły, że to spotkanie było niezwykle wartościowe i inspirujące.
Ten projekt nie odbyłby się gdyby nie dofinansowanie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec. Dzięki nim możemy robić wiele dobrego!