„MAMA znaczy BOHATERKA”

Odważne, silne, przezwyciężające wszelkie lęki. A wszystko po to, by zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo i poczucie, że świat się nie kończy. Nawet wtedy, gdy pakują siebie i dzieci w 5 minut i wyruszają w nieznane. Mamy, kobiety to prawdziwe bohaterki dzisiejszych czasów. Właśnie dlatego, tegoroczny Dzień Matki obchodzimy pod hasłem “Mama znaczy Bohaterka”. 

24 lutego 2022 skończył się świat, jaki znaliśmy do tamtej pory. Ciągły strach i lęk stał się dla nas wszystkim czymś normalnych. “Wyspa” stała się domem dla uchodźczyń i ich dzieci, miejscem zbiórek, ale przede wszystkim Małą Amabasadą Ukrainy. To jednak tylko część historii, którą wszyscy znamy i przeżywamy. 

Oksana jest nauczycielką angielsko z Kijowa. Razem ze swoją przyjaciółką Tatianą oraz ich córkami, trafiły na Wyspę przez zupełny przypadek. Postanowiły uciekać z Kijowa, gdy dom obok nich przestał istnieć. Dziś, dziewczyny są integralną częścią polsko-ukraińskiej rodziny na Wyspie. 

– Pewnego dnia, wpadłam na Wyspę tylko na chwilkę. Był to jednak jeden z niewielu dni, kiedy miałam na sobie sukienkę zamiast dresu i makijaż zamiast ulubionej pielęgnacji z „cebulą” na głowie. – mówi Agnieszka Sierotnik z Wyspy i Marketing Managerka YUMI i Made in Lab. – Zaczęłyśmy rozmawiać z Oksaną o sukienkach, modzie, paznokciach, makijażu. Ona ostatni raz doświadczyła tych wszystkich rzeczy prawie trzy miesiące temu, dla mnie to przecież nic nadzwyczajnego. Wtedy przyznała się, że właściwie wszystkie pieniądze przeznacza na Córkę, dla niej nie zostaje już prawie nic. Kupić nową sukienkę? Iść do fryzjera? Budżet zdecydowanie na to nie pozwala.

I wtedy było już wiadome, że tegoroczny Dzień Matki będzie wyjątkowy. Dla Ukraińskich Mam mieszkających na Wyspie i dla tych Polskich, które na codzień dbają o dobro ukraińskich Wyspiarzy. 

Z okazji Dnia Matki, razem z zaprzyjaźnionymi firmami zorganizowaliśmy wyjątkowe metamorfozy i sesję zdjęciową, której efektem są plakaty z prostym przesłaniem. “MAMA znaczy BOHATERKA”. Bo wierzymy, że każda mama ma supermoc, która sprawia, że świat choć na chwilę dzięki jej słowom, gestom i samej obecności staje się odrobinę lepszy. 

Sesja zdjęciowa wykonana przez Angelikę Dolińską, odbyła się w nowo wyremontowanej  sali na Wyspie. Te wyjątkowe, magiczne miejsce nie mogło doczekać się lepszej premiery! 

Całe wydarzenie nie mogłoby się jednak odbyć gdyby nie partnerzy, którzy zadbali o najmniejszy szczegół. I choć na początku cała inicjatywa miała odbyć się wyłącznie z marką YUMI, szybko dołączyły do niej kolejne wyjątkowe firmy, które nie pozostały obojętne na nasz apel. Born2Be zapewniło Dziewczynom najpiękniejsze stylizacje, które zostały dopełnione pielęgnacją YUMI, makijażami Łukasza Biera i fryzurami od Śląskiego Cyrulika. O prezenty zadbał Made in Lab, Ecocera oraz Nancy Accesories. 

-To był dzień pełen wzruszeń. Z jednej strony, cieszyłyśmy się że możemy spędzić ten czas razem, w pięknym otoczeniu, przepełnione miłością i dobrem. Z drugiej jednak w głowie każdego z nas przetaczała się tęsknota za bliskimi przebywającymi w Ukrainie. – mówi Anna Sierotnik, prezeska “Wyspy”. – Jestem jednak pewna, że w każde serca została wlana ogromna doza nadziei. 

Mama znaczy siła. Mama znaczy odwaga. Mama znaczy bohaterka. 

Wszystkim Mamom życzymy, żeby nigdy nie zapomniały o tym, że nie każdy super bohater nosi pelerynę. Czasem to po prostu uśmiech!

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like these